Piduriklotside vahetus

Piduriklotside vahetusSõidukite pidurdusüsteemi kuuluvad oluliste osadena lisaks muudele komponentidele esimesed piduriklotsid, tagumised piduriklotsid ja seisupiduri klotsid. Piduriklotsid on sõidukite puhul üks kõige tavapärasemaid kuluosi seega tõenäoliselt iga autojuhi sõidustaaži jooksul jõuab kätte aeg, mil tuleb ette võtta piduriklotside vahetus. 

Enamiku uuemate autode puhul annavad sellest märku piduriklotside kulumisandurid, kuid loomulikult on võimalik piduriklotside seisukorraga end kursis hoida ka puhtalt silma järgi piduriklotside paksust hinnates. See aitab juba varakult ette planeerida lähituleviku väljaminekuid. Kuna töökorras ja hooldatud pidurisüsteem on üks oluline osa ohutust ja turvalisest liiklemisest, siinkohal mõeldes nii endale kui teistele liiklejatele, siis piduriklotside vahetus on töö, mida ei tasuks pikalt edasi lükata.

Nende jaoks, kes on autode ja tehnika alal pädevamad või kellel on keegi varasema kogemusega inimene kõrval, pole piduriklotside vahetus kindlasti mingi probleem ning saavad need ka iseseisvalt vahetatud suhteliselt väikese ohverdusega oma ajast. Iseseisvalt sellise töö ettevõtmiseks on eeldus, et on olemas koht, kus seda mugavalt teha, vastavad tööriistad ning eelnevalt ostetud ja vastavalt sõidukile sobivad piduriklotsid. Ennem piduriklotside vahetust on võimalik loomulikult veenduda auto alla vaadates, milliseid tööriistu täpselt tarvis läheb ja kas need on parajasti käepärast, see välistaks olukorra, kus poole töö käigus selgub, et piduriklotside vahetus tuleb pooleli jätta.

Kindlasti võib erinevate automarkide puhul olla teatud erinevusi ja vaatamata sellele, et tööpõhimõte on enamjaolt sama, võivad erinevate sõidukite pidurid nõuda erinevaid tööriistu. Tänapäeval õnneks on võimalik leida ka internetist palju õpetlike videosid piduriklotside vahetusest, isegi konkreetsete auto markide ja mudelite kohta. Piisab vastava otsingu sisestamisest youtube otsingusse, näiteks.

Kes aga eelistab minna mugavamat teed, saab lasta teostada piduriklotside vahetuse esinduses või mõnes muus autoteeninduses. Loomulikult tähendab see natukene suuremat rahalist kulu, sest lisaks piduriklotside hinnale tuleb maksta ka teenuse eest, kuid samas tähendab see seda, et saab hoida kokku oma aega, töö teostatakse asjatundja poolt ning üldjuhul kiirelt ja korralikult. Seda teed minnes on ühtlasi täidetud ka kõiksugu garantiitingimused. Teenindusse minnes on Teil võimalik lasta enda autole sobivad piduriklotsid tellida teeninduse meistril või siis viia auto teenindusse juba varem ise soetatud piduruklotsidega. Seega, olenemata sellest, kas otsustate teostada piduriklotside vahetuse iseseisvalt või teeninduses, saate leida enda autole sobivad piduriklotsid www.eoltas.ee e-poest kasutades selleks autovaruosade otsingut või auto registreerimisnumbri järgi otsingust või otsinguriba.
 
Piduriklotside puhul pakume mitmeid erinevaid tuntud ja vähemtuntud brände erinevates hinnaklassides.
 
Kuna kindlasti on palju inimesi, kes on otsimas endale piduriklotside vahetuseks sobivaid piduriklotse, kuid pole väga hästi kursis erinevate tootjatega siis ehk aitab järgnev jaotus natukene teha oma valikut ostmisel:
 
Premium klass:
Bosch, Brembo, EGT Ceramic, Textar, TRW, Vaico, Valeo, Zimmermann

Keskklass:
A.B.S. , AIC, Febi, BluePrint, Delphi, Mintex, Remsa, FTE, EGT Premium, Metzger

Odavam klass: 
EGT, Topran

Olenevalt hinnaklassist, sobivad õigesti valitud piduriklotsid Teie autole külge, kuid siiski erinevad oma hinna, kulumiskiiruse, tahmamise, pidurikatte koostise ja tõenäoliselt mingil määral ka pidurdamise omaduste poolest. Nii palju kui on erinevaid piduriklotside tootjaid, on tõenäoliselt ka erinevaid arvamusi, kogemusi ja eelistusi. Loodame, et antud artikkel on abiks sobiva valiku tegemisel kui on ees ootamas piduriklotside vahetus.
 
Head ostlemist soovides,
Teie Eoltas
 
Seotud artiklid: